Jaké jsou výhody Bitcoinu?

Digitální měny si zasloužily pozornost téměř všech. Od zákazníka až po prodejce, od celých států po celé národy. Stále je zde ale spousta těch, kteří neví, proč je dobré Bitcoin používat v běžném každodenním životě, a proto přicházejí o spoustu zajímavých příležitostí.

 

Bitcoinem proti inflaci

 

Bitcoin může ochránit finanční prostředky před inflačními trendy tak, že nechá peníze ve vašich rukou a zachová kupní sílu. Ptáte se jak?

No… Inflace je většinou způsobena neshodou v nabídce a poptávce. Pokud je nabídka větší než poptávka, cena klesá a inflace upadá. Spoustu věcí člověk ovlivnit zkrátka nemůže, jako například srpen 2014

Budeme-li předpokládat, že počet korun v oběhu se časem dotisknutím zdvojnásobí, stejně tak se to promítne i na hodnotě měny. Obchodník musí zareagovat zvýšením ceny, aby mohl prodávat zboží za stejnou hodnotu, za jakou ho měl v úmyslu prodávat původně. V tomto případě dochází k inflaci. S Bitcoinem předem víme, že nikdy nebude mít hodnotu více než 21 milionů coinů, tedy, nebude se nikdy reálně potýkat s problémem inflace.

 

Bitcoin jako vaše peníze

 

Viděli jsme, jak monetární politika bank ovlivnila naši denní rutinu, a to většinou nijak příjemně. K tomu, aby se peníze vrátily do rukou svých majitelů, je potřebná decentralizace, a to taková, jakou nám přináší právě Bitcoin. Pokud se cokoliv stane, nikdo vám nemůže na Bitcoin sáhnout, dokud neobjeví zařízení, na kterém je uložen. K tomu, abyste mohli provést jakoukoli transakci, potřebujete veřejný a soukromý klíč, který má vždy jen konkrétní vlastník Bitcoinu.

 

Čas jsou peníze

 

V době, kdy se věci mění mrknutím oka, nechce být nikdo zdržován kvůli často i několikadennímu čekání na připsání peněz na účet. S Bitcoinem je všechno okamžitě. Ve vaší peněžence vidíte transakci, jakmile váš kamarád stiskne tlačítko odeslat, a během dalších 30 až 40 minut je transakce potvrzena ostatními členy sítě.

 

Bitcoin je bezpečný

 

Informace o kreditních a debetních kartách, které jsou snadno uvolněny, mohou vést k obrovským finančním ztrátám. O to se s Bitcoinem můžete přestat bát. Pokud byste snad byli paranoidní, můžete si koupit tzv. Bitcoin Trezor a kdykoli si své bitcoiny převést mimo dosah internetových zlodějů zpět do své matrace.